Bahçe Hortumu Nedir?

Bahçe hortumları: günlük yaşam alanlarında, bahçe ekipmanları ve aksesuarları içerisinde; sulama ve bitki düzenlemesine yardımcı olan aparat ve malzemelerden oluşmaktadır..!

Bahçe Hortumu Nedir?
24927

Bir bahçe hortumu, çiçek tarhlarını doyurmaktan kirli yolları yıkamaya kadar bahçede çeşitli amaçlar için kullanılan düz veya sarmal bir borudur. Bahçe hortumları satış raflarında benzer görünse de, aralarında birkaç büyük fark vardır. Çapları 5/8" ila 3/4" arasında değişebilir. Bu farklı hortum türleri ve dış mekan alanınızı korumanıza ve geliştirmenize yardımcı olmak üretilmiş olup, farklı malzeme türleri ve özelliklerinden oluşmaktadır. Bahçe hortumu ve bahçe ekipmanları günümüzde sıklıkla bahçe işlerinde kullanılan, tercih edilen önemli bahçe aksesuarları ve ekipmanları içerisindedir. Bahçe ekipmanları ve malzemelerine eşlik eden hortum türlerini gelin beraber inceleyelim.bahçe hortumu ne ise yarar

Günümüzde En Sık Tercih Edilen Bahçe Hortumu Çeşitleri

Kauçuk hortumlar

Bir çiçek tarhını sulamak veya araba yıkamak için kauçuk bahçe hortumu kullanabilirsiniz. Yıl boyunca kullanılabilecek kadar çok yönlüdür ve çeşitli uzunluklarda ve malzemelerde satın alınabilir. Aslında, her türlü ev işi için yaygın olarak kullanılırlar. Bir aracın ağırlığına dayanacak kadar güçlüler ve 450 PSI patlama basıncına sahipler.

Vinil hortumlar

Bir bahçe hortumu seçerken kalite esastır. Daha ekonomik modeller genellikle bükülerek etkinliklerini azaltır. Dayanıklı, esnek ve çeşitli görevleri yerine getirebilen yüksek kaliteli bir modellerin başında vinil bahçe hortumları yer almaktadır. Bahçenizin boyutuna ve kullanım sıklığına bağlı olarak ekstra özelliklere sahip bir bahçe hortumu düşünebilirsiniz. Kombinasyon hortumları

Kombine hortum satın alırken kullanım amacını göz önünde bulundurun. Genel sulama ve temizlik işleri için bu tip hortum faydalı olacaktır. Çeşitli uzunluklarda mevcut olan bu hortumlar, suyun nazikçe akmasını sağlayacak küçük deliklere sahiptir. Ayrıca, bir zamanlayıcıya ayarlandığında bile bitkileri ve çiçekleri daha yumuşak bir şekilde sularlar. Bu ürünün incelemeleri, hortumun sizin için iyi çalışıp çalışmayacağını belirlemede yardımcı olur.bahçe hortumu nedir

Genişletilebilir hortumlar

Genişletilebilir ve geleneksel bahçe hortumları arasındaki temel fark, suyun genleşmesine ve büzülmesine dayanma yetenekleridir. Su açıldığında, bu hortumlar orijinal uzunluklarının üç katına kadar genişleyecektir. Genişletilebilir bahçe hortumları da hafif malzemelerden yapılmıştır ve bükülme veya dolanma olasılığı daha düşüktür. Bu nedenle, çeşitli uygulamalar için mükemmel bir seçimdir. Bu ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Bahçe hortumları, ev veya iş bahçıvanının alet kutusundaki önemli bir araçtır. İster sulama için ister bahçe suyu hortumu olarak kullanılsın, bir bahçe hortumu amatör bahçıvan için işi kolaylaştırabilir veya baş ağrısına neden olabilir. Piyasada birçok farklı tipte bahçe hortumu bulunmaktadır ve bunlar dayanıklılık, esneklik ve kullanım kolaylığı açısından dikkatle test edilmiştir.

Plastik hortumlar

Tamamen kauçuktan yapılan geleneksel bahçe hortumlarının aksine, plastik bahçe hortumları iki kat polyester elyaf ile güçlendirilmiştir. Bu katmanlar, su ile geri dönüştürülmüş plastik çekirdek arasında bir bariyer görevi görür. Bu, hortumu sert hale getirir, ancak ortalama ev kullanıcısı için kullanımı yine de kolaydır. İki plastik katman daha sonra iç hortumu dış kuvvetlerden korumak için bir dış katman tarafından sıkıştırılır. Ortaya çıkan hortum, bükülmelere ve patlama basınçlarına karşı dayanıklıdır. Çok yönlü bir bahçe hortumu işinizi çok daha kolaylaştırabilir. İster bitkilerinizi sulayın, ister yaprakları tırmıklayın veya bahçede delik açın, sizin için tasarlanmış bir bahçe hortumu var. Bükülmeyi önlemek için esnek bir yapıya sahip olanı seçin ve çok fazla germediğinizden emin olun. Ayrıca daha düşük basınç derecelerine sahiptirler, bu nedenle onları köşelerden veya diğer zor noktalardan çekmekten kaçınmak en iyisidir.

Özetle bahçe hortumları ve hortum çeşitleri ile yaşam alanlarındaki yeşil alanlarda değişiklik yapabilir, sulama ihtiyaçlarınızı daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bahçe hortum çeşitlerini inceleyerek alanınıza en uygun bahçe hortumları arasından seçim yapabilirsiniz. Düzenli bahçe hortumu kullanmanın ve bitkilerin en temel besin değeri olan suyu eksiksiz vermenizin değerini her sene ulaştığınız hasat ve estetik görünüm ile yakalayabilirsiniz.

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.