Bahçe Kazma ve Kürekleri

Bahçe kazma ve kürekleri; yeşil alanlarda bitki örtüsü, ağaç, çiçek, toprak ve torf gibi bahçeye ait olan mahsüllerin, yapısını ve yaşamını düzene sokma, ekme ve biçme gibi bahçe çalışmalarında kullanılan el aletleridir.

Bahçe Kazma ve Kürekleri
17798

Bulunduğunuz yapının ön ya da arka bahçesiyle ilgilenmek sizi günlük hayatın akış hızından kaynaklı gerginliğinden kurtaracaktır. Toprak, ağaç, bitki ya da çiçeklerle ilgilenmek insan ruhuna daima iyi gelen aktiveler olmakla birlikte ister bahçenizin güzel görünümü için isterseniz de sizi iyi gelmesinin etkisiyle düzenliyor olun bir takım ekipmanlara da ihtiyacınız olacağını da unutmamalısınız. Kazma ve kürekler bahçe düzenlemelerini gerçekleştirirken olmazsa olmaz ekipmanlar arasındadır. Ayrıca kazma ve kürek takımları bahçe işlerinde size kolaylık sağlamasının yanı sıra zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Kazma ve küreklerin sağlam gövdeleri ve metal uç kısımlarıyla bahçe işlerinde oldukça kolaylık sağlamasının yanı sıra ergonomik yapıdaki saplarıyla tutuşunuzu kolaylaştırır.bahçe kazma ve kürekleri

Sap kısımları simetrik biçimde düzenlenen kazma ve küreklerin toprakla ilgilenirken elinizden kaymayan yapısıyla son derece güzel işler başarmanıza yardımcı olur. Ayrıca kazma ve kürekleri kullanırken her ihtimale karşı iş eldiveni kullanmanız gerekir. Kazma ve küreklerin birçok boyutu, çeşidi bulunmakta olup ihtiyacınıza uygun kazma ve kürekleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Toprağı kolaylıkla kazmak amacıyla kullanılan kazmalar en önemli bahçe ekipmanıdır. Kazmalar çoğunlukla toprak, tarım ya da bahçe işlerinde kullanılmasının yanı sıra inşaat işlerinde ya da yol temizleme işlerinde de kullanılmaktadır. Birçok kazma çeşidi ve boyutu bulunmakta olup amaçlarına göre çeşitlenmektedirler. Küçük ebatlara sahip bahçenizde küçük işler gerçekleştirmek amacıyla küçük kazmalar kullanırken büyük bir bahçeye sahipseniz ya da inşaat sektöründe kullanabileceğiniz büyük boyutlar kazma tercih edebilirsiniz. Küçük kazmalar bahçe işlerinde oldukça güzel işler başarır. Küçük kazmalar çok işlevsel olmasının yanı sıra küçük olduğundan dolayı taşınması da oldukça kolaydır.bahçe el aletleri

Kazma ile kazılan toprak parçalarını bir yerden bir yere taşımaya yarayan kürek, geniş bıçaklı ve kavisli yapısı ile bahçe ekipmanları arasındadır. Kürek çeşitleri çok fazla olup amacınıza hizmet edebilecek küreği seçmeniz bahçeniz için oldukça önemli bir detaydır. Düz küreklerin iç kısmı hafif bükey şeklinde olup direkt olarak toprağı kazmak amacına çok uygun olmamaktadır. Düz kürek modelleri daha çok hendekleri temizleme ya da ufak çaplı bazı bahçe işlerinde kullanılmaktadır. Bahçenizdeki çimlerin ya da bahçe yataklarının kesiminde ve şekil vermek için kullanılan kenar kepçeleri de bahçe ekipmanları arasındadır. Kenar kepçeleri düz ya da yarın ay şekilde üretilmekte olup toprağı kolayca kazmanızı sağlamasıyla bahçe küreği veya bahçe kazması olarak da bilinir.

Özellikle kış aylarında kullanılan kar küreği kış aylarından karın yağması sonucu oluşan kar yığınlarını evlerin önünden, yollardan ya da bahçenizden bir yerden bir yere taşıyabilmek için kullanılmaktadır. Kar kürekleri keskin yapıya sahip olmakla birlikte paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Bahçenizin bakım onarımında kullanabileceğiniz bir diğer kürek modeli ise bel küreğidir. Bel kürekleri bahçe işlerinde kullanılırken toprağın kazılmasında ya da toprağın havalandırılmasında kullanılmaktadır. Bel küreğinin uç kısmı sivri ya da düz olmasıyla bahçe işlerinde kolaylık sağlar.

Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.