Bahçe Testere

Bahçeli bir evde oturuyorsanız veya bir işyerinizin var ise , güllerinizin ve ağaçlarınızın budanması için harika bir el aleti olan bahçe testerelerini kullanabilirsiniz.

Bahçe Testere
6412

Bahçe ekipmanları ve aletleri içerisinde olan yardımcı elemanlar ile bahçenizin dış görünümünü güzelleştirebilirsiniz. Bitkilerinizin ve ağaçlarınızın bakımı için günümüzde yer alan bazı bahçe ekipmanlarına ihtiyaç duymaktayız.

Bahçe İşlerindeki Yardımcılarımız Bahçe Testeresi Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe testereleri, bahçelerinizdeki bitkiler için tasarlanmış, bir sap ve bir metal bıçaktan oluşan, zorlanmadan kullanabileceğiniz, çok fonksiyonel olan bu bahçe el aletleri hayatınızı kolaylaştırarak bahçenizdeki çiçeklerinizi, bitkilerinizi harika bir görüntüye kavuşturabilir.

Kullanması çok basit olan bu bahçe el aletleri çeşitleri şunlardır

  1. Elektrikli bahçe testeresi
  2. Akülü bahçe testeresi
  3. Benzinli bahçe testeresi

Büyük ağaçları ve dalları budarken büyük bir bıçak uzunluğu önemlidir, ancak uygun uzunluk kesim kalitesinde büyük bir fark yaratabilir. Bazı bahçe testereleri güvenlik için tasarlanmış olsa da yine de güvenlik standartlarınızı karşılamalıdır. Peyzajınız için dalları ve ağaçları kesmeyi planlıyorsanız katlanır bir testere seçin.

Pistonlu testere, dalları ve diğer bitkileri kesmek için harika bir araçtır. El testeresi gibi çalışır, ancak bir elektrik motoruyla çalışır. Bu tür testere, ulaşılması zor yerler için harikadır ve çevre düzenlemesi için mükemmeldir. Bahçedeki en zor işlerden biri ağaç kütüklerini çıkarmaktır. Kökleri kazmak çok zor olabilir. Bir pistonlu testere ile sert ağaç köklerini kolaylıkla kesebilirsiniz.

 

bahçe testere

 

Pistonlu testere, zorlu ve ulaşılması zor yerleri kesmek için bir elektrik motoru kullanır. Ağaç kütükleri, bir bahçede tamamlanması en zor işlerden biridir ve köklerini çok fazla zorlanmadan çıkarmak zor olabilir. Pistonlu testere, sert kökleri kolaylıkla kesen uzun, ince bir bıçağa sahiptir. Daha rahat bir kesim deneyimi için el testeresini deneyebilirsiniz.

Katlanır bahçe testeresi, küçük işler ve dış mekan projeleri için harika bir seçenektir. Hafif tasarımı ve ergonomik tutacağı, iki farklı pozisyonda katlanabilmesini sağlar ve saklaması kolaydır. Kauçuk bir uç, tutamağa güvenli bir tutuş sağlar. Motorlu testere, kalın dallı ağaç gövdeleri için ideal bir seçim olabilir. Hem elektrikli hem de benzinli motorlu bahçe testereleri mevcuttur.

Hafif olan elektrikli bahçe  testereleri, işinizi daha kolay bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Öncelikle ağacınızı nasıl kesmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Kesim şeklinizden ağacın ne yöne devrilceğini belirleyebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından ağaç devrilir devrilmez motorlu bahçe testerenizi durdurunuz.

Bahçe Testeresi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bahçe testerelerinizi, her ne çeşit olursa olsun, benzinli, elektrikli v.b bu el aletlerini çalıştırırken kişinin kendini güvene alması gerekir.Çevre güvenliğini ve kendi güvenliğini sağladıktan sonra kullanabilirsiniz. Bahçe testerelerini kullanırken olabilecek kazalardan kaçınmak için güvenlik amaçlı beton, çivi gibi kesilmesi mümkün olmayan zeminlerden uzak tutulmalıdır. Bu alanlara denk gelen bahçe testerelerinizin zincirleri kırılabilir hem oluşabilir kötü bir kazaya hem de işinizin yarım kalmasına sebebiyet verebilir.

Bahçe testerelerinizde, dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bakımlarının düzgün şekilde zamanında yapılmasıdır. Bu ürünler motor mekanizmasın ile çalıştığı için parçaların daha rahat bir şekilde hareket edebilmesi için yağlama işlemi yapılması gerekir. Bu elaleti aracının yağ haznesi sürekli kontrol edilip azaldıkça üstüne eklenmelidir. Düzgün bir şekilde yağ bakımı yapılmayan bahçe testerelerinde işlevini zamanla kaybedebilir hem de tamir edilmesi gereken masraflar doğurabilir.

Bahçe testereleri, kullanımı ve saklanmasını kolaylaştıran bir güvenlik mandalıyla birlikte gelir. Bu testereler ekstra sertleştirilmiş dişlere ve üçlü taşlanmış kesme kenarına sahiptir. Ayrıca paslanmayı önlemek için toz kaplı çelik bir dış kaplama ile donatılmış el aletleridir. 

 
bahçe testere çeşitleri
 
Testerenin sapı tutması rahattır ve ayarlanabilir bir özelliklere sahiptir. Bir kemer köprüsü ve koruyucu kılıf dahildir. Bahçe el aleti hafiftir ve manevra yapması kolaydır. Bahçe testereleri büyük yeşil alanlar ve, müstakil mülklerin yeşil alanları için gerekli olan bahçe el aletleri içerisindedir. Akülü panter testere, titreşimi ve kas yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olan kauçuk tutacağı ile çok değerli bir alettir. DeWalt akülü panter testere, çeşitli ev işleri için harika olan sağlam bir alettir.
 
Güçlü bir 20V pile ve daha fazla güvenlik için dört konumlu bıçak kıskacına sahiptir. Ayrıca geniş bir bahçeniz varsa iyi bir seçimdir. Ağaçları veya çalıları budarken, uygun bahçe eldivenleri giymeyi unutmayın. El testerelerindeki bıçaklar çok keskindir. Ekstra bir kilitleme mekanizması, kullanıcının olası yaralanmalardan korunmasına yardımcı olabilir.
 
Ağaçları ve çalıları budarken, iş için doğru aleti kullanmak önemlidir. Küçük bahçeler için manuel bir bahçe testeresi mükemmelken, daha büyük bahçeler için elektrikli bir testere daha iyidir. Ergonomik bir tutamak, elektrikli testerenin harika bir özelliğidir. Bu da kullanımı rahat olacağı ve kas yorgunluğunu önleyeceği anlamına gelir. Aranacak bir başka iyi özellik de kaymaz bir tutamak. Bu, gerilimsiz ve ağrısız bir çalışma deneyimi sağlayacaktır.
 
Ağaçları budarken, bıçaklar çok keskin olduğundan ve yaralanmaya neden olabileceğinden, uygun bahçe eldivenlerinin kullanılması da önemlidir. El testeresindeki kilitleme mekanizması ek bir avantajdır. Her iki tipte de güvenli tutuş sağlamak ve kesim sırasında kaymayı önlemek için ergonomik tutamaklar bulunur. Ayrıca ağaçları budarken koruyucu bahçe eldivenleri ve bir çift koruyucu gözlük taktığınızdan emin olmalısınız. Bu testereler keskindir ve son derece tehlikeli olduklarından dikkatli kullanılmalıdır. Bahçe testeresi alırken kullanıcının güvenliğini göz önünde bulundurun.
 
Doğru bahçe testeresini seçmek, bahçenizin ne kadar büyük olduğuna bağlı olacaktır. Daha küçük bahçeler için manuel versiyon en iyisidir. Elektrikli model daha büyük bahçeler için idealdir. El testeresi ergonomik bir tutamağa sahip rahat olmalıdır. Daha fazla koruma için kilitleme mekanizmalı bir el testeresi satın almayı düşünün. Daha büyük bir bahçe için elektrikli bir bahçe dayanıklı ve güvenli olmalıdır. Ancak, büyük bir ağacı budamayı planlıyorsanız, elektrikli bir tane almalısınız.
 
İhtiyaçlarınız için doğru bahçe testeresini seçmek, bahçeciliğin önemli bir bileşenidir. Küçük bahçeler için manuel bahçe testereleri iyi olsa da, daha büyük bahçeler için elektrikli testere tercih edilir. Ergonomik sapı, kullanımı kolaylaştırır ve güvenli bir şekilde çalışmanızı sağlamak için kaymaz bir tutuş sağlar. İster el testeresi ister elektrikli testere tercih edin, ağaçlarınızı budarken uygun güvenlik teçhizatı kullandığınızdan emin olun. El testeresinin bıçakları son derece keskindir ve herhangi bir yaralanmayı önlemek için daima uygun eldivenler giymelisiniz.
 
el testeresai
 
Bahçenizin büyüklüğüne göre katlanır testere seçmelisiniz. Bıçakları çok keskindir, bu nedenle ağacınızı keserken eldiven ve göz koruması taktığınızdan emin olun. Katlanır testere kullanmak küçük bahçeler için harika bir seçenektir, ancak daha büyük bahçeler için elektrikli versiyon idealdir. İyi bir elektrikli testerenin uzun ve rahat bir sapı olacaktır ve kilitlenebilir bir bıçak ellerinizi koruyabilir. Özellikle büyük dalları budarken testereyi güvenli bir şekilde kullanmak çok önemlidir.
 
Bu bir zorunluluk olmasa da, uygun bir el testeresi her bahçe için önemli bir araçtır. Bunlar son derece keskindir ve dikkatli kullanılmalıdır. Akülü testere, yüksek yükseklikte dalları kesmek için mükemmeldir. 20V pili, en kalın dalları bile kesmek için yeterli güç sağlar. Ergonomik sapı uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Ağaçları budamak için elektrikli testere kullanılabilir. Elektrikli testere, çeşitli ev işleri için de kullanılabilir. Her iki model de bir kilitleme mekanizması ve birkaç özellik ile birlikte gelir.
 

Bahçe Testeresi Nasıl Temizlenir?

Budalama işlemlerinde görevli mekanik ve elektrikli bahçe testeresi modellerini alkollu bez, hidrojen peroksit, saf alkol gibi steril özellikteki sıvılar ile testere bıçaklarına dikkat ederek temizlenmesi gerekmektedir. Bahçe testeresi aleti ve diğer, bahçe el aletleri çeşitlerini temizlerken mutlaka eldiven takınız, kesici ve delicilere çıplak elle temas ettiğinizde, vücudunuza zarar verebilir, alerjik durumlara maruz kalabilirsiniz.

Bahçe Testeresi Ne İşe Yarar?

Bahçeler meyve sebze, ağaç, çiçek, bitkilerin tümünün bir arada bulunduğu yeşil alanlar içerisindedir. Bir bahçede birbirinden farklı meyve ve sebze veren bir yığın bitki örtüsü olabilir. Ağaçların doğru zamanda mevsimsel olarak verim sağlayabilmesi için, manuel veya elektrikli bahçe testeresi modelleri ve çeşitleri ile bakımlarının yapılması gerekir. Bahçe testereleri kalın saplı ağaçların en uzağındaki dallarını budalayarak, ekolojik canlıların yaşamını sağlıklı olarak sürdürmesinde önemli bir rol oynar.

Bahçe Testeresinin Kullanım Alanları

El testeresi, takılmaları önlemek için üç kesme kenarı olan yaklaşık 30 cm uzunluğunda bir bıçağa sahiptir. Kavisli yumuşak dokunuşlu olması, tutmayı kolaylaştırır ve kaymayı önlemek için hafifçe bükülmüş bir tutma sapına sahiptir. Ayrıca bir kemer ve koruyucu kılıf ile birlikte satılmaktadır.
 
Çalıları ve ağaçları budamak için bir budama testeresi gereklidir. Bitkilerinizin sağlığını ve verimliliğini artırmak için önemli bir bahçe ekipmanıdır. Bir budama testeresinin bıçağı, kalın, yüksek dalları kesmek için yeterince uzun ve daha küçük işler için kolayca tutulup kullanılabilecek kadar kullanışlı olmalıdır. Emniyet mandalına sahip olmak önemli bir diğer konudur. Çelik bıçak, paslanmaya karşı dayanıklı ve yüksek karbonlu alaşımdan yapılmıştır.
 
 
bahce testere modelleri
 
Bir başka bahçe testeresi de daha küçük ve katlanır testeredir. Kaliteli bir katlanır testere, budama da dahil olmak üzere birçok açık hava etkinliği için bir olmazsa olmazlardandır. Yüksek kaliteli olanı bir katlanır el testeresi, kırpma ve budamada çok daha rahat, konforlu ve güvenli hale getirilmiştir. Zaten kimse uygun olmayan bir budama testeresi ile bitkilerine zarar vermek istemez. Bu nedenle katlanır bahçe testeresi satın almadan önce birkaç ipucunu göz önünde bulundurmalısınız. Kararınızı verdikten sonra, yaptığınıza memnun olacaksınız!
 

Bahçe Budalama Testereleri

 
Seçtiğiniz testere türü, tamamlamak istediğiniz göreve bağlı olacaktır. Örneğin, küçük bir dalı veya küçük bir ağacı budamak, daha büyük ve daha agresif bir testere gerektirir. 10 inçlik bir testere bıçağı, çapı beş inç'e kadar olan dalları rahatlıkla işleyebilir. Daha büyük bir testere, yalnızca birkaç inç genişliğindeki dalları işleyebilir. Budama ve kesme aletlerini karşılaştırırken, kaç alete ihtiyacınız olduğunu ve boyutunu düşünün. En iyi seçenek size ihtiyaçlarınız için en iyi aracı seçme fırsatı verecektir.
 
İyi bir katlanır testerenin saklanması ve kullanılması kolay olmalıdır. İyi bir katlama testeresi kolayca katlanır ve taşınabilirdir ve her türlü budama için kullanılabilir. Harika bir bıçak cebinize tam olarak sığar ve kullanımı kolay olur. Yüksek kaliteli bir testerenin kullanımı da rahat olmalıdır. Keskin olduklarından ve zımparalanmadıklarından emin olmak için bıçağın dişlerini kontrol etmelisiniz. Sağlam bir testere, bitkilerinizi yanlışlıkla kesmenizi önleyecektir.
 
Bahçe Testereleri, çalışırken bıçağı yerine kilitleyen bir emniyet mandalına sahip olmalıdır. Kullanımı güvenlidir ve bahçenize zarar vermez. Ekstra sertleştirilmiş dişlere ve ayarlanabilir bıçağa sahip bir testere satın almalısınız. İş için testereye ihtiyacınız yoksa farklı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz, katlanır testereyi düşünebilirsiniz.
 
Bütçeniz kısıtlıysa kablosuz el testeresi harika bir seçimdir. Bu aletler, budama işleri ve dış mekan projeleri için kullanılabilir ve hafiftir, bu da onları bir ev bahçıvanı için mükemmel kılar. Her iki model de tek elle tutmayı kolaylaştıran ergonomik bir tutamağa ve güvenli bir tutuş için uçta kauçuk bir parçaya sahiptir. Hafif bir akülü el testeresi de dış mekan çalışmaları için mükemmel bir seçimdir. Katlanır testere kolayca saklanabilir ve taşınabilir ve kullanımı çok güvenlidir.
 
Budama işleri ve dış mekan projeleri için katlanır testere kullanılabilir. Hafif fiberglas polipropilen yapısı, dayanıklı ve hafif olmasını sağlar. 7 inçlik bıçağı, ince veya büyük dişlerle donatılabilir. Bıçağın üzerinde iki kilitleme açısı vardır, bu da onu daha çok yönlü hale getirir. Elektrikli testere küçük bahçeler için idealdir ve ev için harika bir yatırımdır. Kaliteli bir katlanır testere yıllarca dayanır. 
 
Bir direk testeresi, bir bahçe için önemli bir araçtır. Bu tür testere, başınızın üzerindeki dallara ulaşabilir ve genellikle manuel bir el testeresinden daha uzundur. Kavisli bıçağı, kafa üzerinde kesim yaparken hafif bir avantaj sağlar. Bununla birlikte, düz bir bıçak da aynı derecede etkilidir. Ek olarak, çapı sekiz ila 10 cm olan dallar için kablosuz bir el testeresi kullanılabilir. Ağaçları veya çalıları budasanız da, uygun bir budayıcının bir direk testeresi kullanması gerekecektir.
 
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.